مصرف مکملهای گیاهی قبل از عمل جراحی قلب

افراد زیادی روزانه از انواع ویتامین ها و مکمل های طبیعی استفاده می کنند، اما استفاده از این محصولات طبیعی قبل از عمل قلب می تواند در طول یا بعد از عمل بسیار خطر آفرین باشد.

ممکن است شما یک قرص مولتی ویتامین بخورید و یا از سیر برای کمک به حفظ سلامتی قلب و یا گینگو برای افزایش قدرت ذهن استفاده کنید.

همچنین محصولات طبیعی دیگری وجود دارند که بسیاری از افراد برای حفظ سلامتی به آنها روی می آورند به طور مثال آیا از اکسینا (یک آنتی بیوتیک گیاهی) برای تقویت سیستم ایمنی بدن بعد از بروز اولین علایم سرماخوردگی استفاده می کنید؟ آیا از کاوا (یک نوشیدنی گیاهی) برای کمک به خواب بهتر استفاده می کنید؟ آیا از ویتامین E و یا روغن ماهی برای سلامت قلب استفاده می کنید؟ اگر این کار را انجام می دهید باید قبل از انجام عمل بایپس، ترمیم دریچه قلب و یا هر عمل قلبی دیگر بسیار مراقب باشید.

این مواد چه ضرری به بدن وارد می کنند؟ مگر این محصولات «طبیعی» نیستند؟ خب باید بگوییم طبیعی همیشه به معنای بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بخواهید عمل قلب انجام دهید!

مطابق با تحقیق صورت گرفته در سال 2010 استفاده از مکمل های طبیعی می تواند تاثیر منفی بر عمل قلب داشته باشد. در این پژوهش 8 ماده طبیعی مورد بررسی قرار گرفتند که عبارتند از:

اکسینا
افدرا
گارلیک
کینگو
جنیسینگ
کاوا
اس.ت جان ورت
والرین

محققان متوجه شدند بیمارانی که از مکملهای گیاهی استفاده می کردند دچار خونریزی، ناپایداری دریچه قلبی، فشار خون پایین، تغییر در بی حسی در طی عمل می شدند و این مواد بر متابولیسم داروهای دیگری که در طول عمل باید مورد استفاده قرار می گرفتند تاثیر می گذاشتند. تحقیقات پیشین نشان داده اند استفاده از مکمل هایی مانند جینجرو ویتامین E می توانند موجب حمله قلبی و مشکلات اینچنینی شوند.

این محصولات اثرات جانبی دیگری نیز دارند:

کاهش توانایی خون برای لخته شدن
افزایش خونریزی داخلی
کاهش تعداد پلات های خون
عریض کردن عروق قلبی
کاهش غلظت خون
چگونه این مواد بی گناه و طبیعی می توانند اینچنین خطرناک باشند؟ این امر دلایل متفاوتی دارد در این کشور (آمریکا و البته این مشکل در کشورهای دیگر نیز وجود دارد) برای استفاده از این محصولات کلینیک های تخصصی وجود ندارد. همچنین تحقیقات مدونی در این باره بر روی حیوانات یا انسانها صورت نگرفته است تا تاثیرات منفی آن را مشخص کنند. این مواد تحت نظر سازمان غذا و دارو تولید نیستند و به صورت قرص، دمنوش، پودر، نوشیدنی و کپسول به فرروش می رسند. این مواد ممکن است با مواد مغذی موجود در سیستم بدنی شما یا داروهای دیگری که مصرف می کنید تداخل پیدا کنند.

بنابراین اگر باید عمل قلب انجام دهید و از قبل دارو و مکمل های گیاهی استفاده می کنید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

مراقب باشید! شما از محصولات گیاهی استفاده می کنید تا سالم بمانید اما ناآگاهی در مورد نحوه استفاده از آنها می تواند خطر آفرین باشد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منو اصلی